Poprzednie zdjęcieNastępne zdjęcie
 

Kuchnia śródziemnomorska

Składniki naturalnego i zdrowego trybu życia...

Naturyści uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu i wystawiać się na słońce – zapewnia im to uczucie wolności, relaksu i spokoju oraz całkowity brak stresu. To całkowicie naturalny i zdrowy sposób życia. Naturyści często dopełniają ten styl życia zdrowym jedzeniem, a nie ma zdrowszej kuchni niż środziemnomorska.

Warzywa

Kuchnia śródziemnomorska obfituje w warzywa. Wyśmienite przykładowe dania stanowią zawsze niezbędną część menu w hotelu Naturist Vritomartis. Naturalnie kuchnia ta króluje nie tylko w kurortach, w których strój jest opcjonalny lub w hotelach naturystycznych! Jest ona dostępna w każdej restauracji i w każdym hotelu w rejonie śródziemnomorskim, ale w hotelu Vritomartis mamy najlepszych szefów kuchni zapewniających naszym gościom wyśmienite dania.

Oliwa z oliwek, domowy jogurt i ser

Warzywa stanowią główny składnik dań, ale to oliwa z oliwek jest niemal zawsze ich niezbędnym składnikiem i stanowi nieodłączną część przepisu lub jest dodatkiem do dania. Jogurt i ser można również znaleźć w wielu daniach; zazwyczaj są one wytwarzane lokalnie oraz są zawsze świeże.

Każde znane warzywo jest głównym składniem wielu dań. Jednakże najsmakowitsze są często dania składające się z wielu warzyw, w przypadku których kucharze łączą ze sobą różne odrębne smaki i aromaty. Właśnie dlatego wyśmienitej kuchni można skosztować nawet w najmniejszych i najskromniejszych restauracjach. Często w takich miejscach można spróbować najlepszych dań!

Mięso

Mięso nie jest częstym składnikiem kuchni śródziemnomorskiej. A jeśli już, to będzie grillowane. Najczęściej wykorzystuje się jagnięcinę. Dla tych, którzy nie boją się próbować nowości – w menu można również znaleźć dania mięsne zawierające kozinę. Jeśli lubisz mięso – spróbuj! Będzie to nowe, wakacyjne doświadczenie, i kto wie – być może je polubisz!

Specjalne jarzyny

Prawdopodobnie jadłe(a)ś bakłażany, pomidory, cebulę, grzyby i karczochy w swoim kraju, ale być może nie próbowałe(a)ś jeszcze okry lub dynii piżmowej? Zarówno te warzywa, jak i szeroki wybór „zieleniny” można często znaleźć w menu dań śródziemnomorskich.  Wszystkie te jarzyny spożywa się świeże, na surowo, grillowane, smażone lub pieczone.

Świeże ryby

Innym niezbędnym składnikiem kuchni śródziemnomorskiej są świeże ryby. Im bliżej morza tym ryby są świeższe i tym większy jest ich wybór. Na szczęście hotel Naturist Vritomartis jest położony w bardzo bliskiej odległości od portu rybackiego Hora Sfakion, dlatego w naszym menu często można znaleźć ryby.

W kuchni śródziemnomorskiej wykorzystuje się wiele najlepszych, świeżych składników. Charakteryzuje się ona elastycznością stylu, pełnym wyobraźni wykorzystaniem składników, niezliczoną liczbą regionalnych wariacji oraz użyciem dużej ilości świeżych ziół.

Nasi goście w hotelu Vritomartis będą zachwyceni kuchnią śródziemnomorską, która może jeszcze bardziej uprzyjemnić czas spędzony w relaksującym otoczeniu tego wspaniałego kurortu naturystycznego.