Poprzednie zdjęcieNastępne zdjęcie
 

Nasza Historia i Nasza Wizja

Będziesz zaskoczony(-a), kiedy dowiesz się, że…

Do późnych lat 80-tych istniał na Krecie tylko jeden kurort naturystyczny.

Jak można łatwo się domyślić, historia tego wyjątkowego hotelu naturystycznego jest bardzo interesująca. Pomimo istnienia doskonałych elementów koniecznych do utworzenia tego typu kurortów naturystycznych – poszarpana linia brzegowa z nieodkrytymi zatoczkami, dobrze chroniona prywatość oraz, naturalnie, nieograniczone słońce – do późnych lat 80-tych na Krecie istniał tylko jeden działający hotel naturystyczny. 

Nasz kurort nie był kurortem naturystycznym od samego początku.

Zbudowany przez miejscową rodzinę Dourountakis, posiadającą wiele lat doświadczenia w zapewnianiu dobrego jedzenia i zakwaterowania w rozsądnej cenie oraz doskonałej obsługi klienta, hotel Vritomartis został otworzony w 1989 r. Na początku nie był to kurort naturystyczny, ale „zwykły” hotel zapewniający wyżywienie i zakwaterowanie osobom szukającym „słonecznych wakacji” w komfortowym, prywatnym środowisku.

Jeden z gości zasugerował utworzenie hotelu naturystycznego.

W drugim roku działania hotelu jeden z gości, zdeklarowany naturysta, zasugerował, ze Vritomartis doskonale sprawdziłby się jako kurort naturystyczny. Ten interesujący, pełen wyzwań pomysł, skłonił rodzinę do poważnego rozważenia potencjału takiego przedsięwzięcia. Po długim planowaniu, dogłębnym zgłębieniu tematu i szerokiej dyskusji (oraz długim rozmyślaniu) w 1992 r. podjęto decyzję o przemianowaniu hotelu na kurort naturystyczny, w którym strój jest opcjonalny. Reszta, jak mówią, jest historią – historią, z której rodzina Dourountakis może być bardzo dumna.

Zrealizowaliśmy naszę wizję, gdyż teraz goście uważają siebie za naszych „przyjaciół”.

„Wizja Vritomartis” dla kurortu nudystycznego była taka, aby od samego początku traktować gości jak przyjacieli rodziny, zapewnić im ciepłe przyjęcie i hojną gościnność oraz doskonałą obsługę. Głównym celem było upewnienie się, że goście cieszą się wolnością podczas wakacji spędzanych w kurorcie naturystycznym i jednocześnie czują się „jak w domu”. 

Ta „Wizja” została osiągnięta, a nawet wiele więcej. Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem sukcesu jest sekcja Księga gości kurortu i Opinie. Zawarte tam opinie są pozytywne i pełne komplementów, a wiele z nich została napisana przez gości, którzy wracają do tego rodzinnego hotelu naturystycznego każdego roku – gości, którzy teraz uważają siebie za „przyjaciół”.