Poprzednie zdjęcieNastępne zdjęcie
 

Plaże Dla Naturystów w Pobliżu

Czy wiesz, że większość plaż dla nudystów na Krecie znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy?

Jakie są to plaże i w jakiej odległości od naszego kurortu się znajdują?

...nasza plaża dla nudystów Filaki i kilka bardzo interesujących, mniejszych, nienazwanych plaż

W pobliżu hotelu znajduje się kilka pięknych i cichych plaż, do których można łatwo dojść: Oprócz naszej plaży dla naturystów, Filaki, położonej 700 m od hotelu, która jest wyznaczonym obszarem przeznaczonym wyłącznie dla naturystów, istnieje kilka mniejszych, nienazwanych plaż, stworzonych przez lata przez warunki atmosferyczne, dokąd można dojść, ciesząc się bliskością natury.

Większość plaży dla nudystów, na których można opalać się nago, znajduje się na południowym wybrzeżu Krety. Należy pamiętać, że z wyjątkiem naszej plaży Filaki, pozostałe plaże NIE są oficjalnymi plażami dla naturystów, dlatego należy zachować rozwagę przy opalaniu się nago na jakiejkolwiek plaży.

...słodkowodna plaża dla naturystów

Istnieje również więcej plaż dla nudystów, które można opisać jako „miejscowe”. Jedną z nich jest Glykanera (plaża słodkowodna), a jej nazwa wskazuje, że po zagłębieniu się w piasek wypłynie słodka woda. Plaża ta znajduje się w połowie drogi z Loutro do Hora Sfakion (wyruszając z naszego kurortu, trzeba jechać 3 km, a następnie zaparkować samochód i iść przez 1,5 godziny; lub można również dopłynąć tam łodzią). Cotygodniowe wycieczki są organizowane dla naszych gości przez nasz zespół ds. wydarzeń i wizyt.

...piaszczysta plaża Orthi Ammos

Kolejna plaża dla naturystów to Orthi Ammos, piaszczysta plaża położona w miejscowości Frangocastello, na skraju wielkiej doliny charakteryzującej się niezwykle ciepłym klimatem, 12 km od naszego kurortu (ok. 20 min samochodem). Plaża ta słynie z wielkich, piaszczystych wzgórz i wydm ukształtowanych krystalicznie czystymi wodami. Na plaży wieją południowe wiatry, ale nie są one zbyt silne. Wschodnia część plaży jest zajmowana przez nudystów. Można tam trafić, idąc 10 minut z Frangokastelo lub parkując samochód nad piaszczystymi wzgórzami.

...Piaszczysta plaża Agios Ioannis

Plaża Agios Ioannis – Gavdos – plaża Agios Ioannis znajduje się w północnej części wyspy Gavdos. Została ona wybrana drugą najpiękniejszą plażą na świecie przez kanał Travel Channel w 2007 r. Agios Ioannis (plaża św. Jana) znajduje się obok malutkiej wioski o populacji wynoszącej 10 osób. Znajduje się tam również kilka dużych, imponujących jaskiń. Nie ma tam żadnych hoteli, pensjonatów ani żadnych luksusów, tylko morze, piasek i piękny widok na Kretę.

Organizujemy cotygodniowe, całodzienne, naturystyczne wycieczki łodzią na wyspę Gavdos (2,5-3 godziny łodzią). 

...nieco dalej znajdują się następujące plaże:

Paleohora

Część długiej, piaszczystej plaży, z której korzystają naturyści. Na wschodzie znajduje się również plaza Anidri.

Sougia

Wschodni koniec plaży to plaża dla nudystów.

Aghia Roumeli

Kierując się z głównej plaży, należy iść na wschód i przejść przez rzekę Samaria.

Aghios Pavlos

Plaża ta znajduje się godzinę drogi na wschód od plaży Agia Roumeli. Jest to długa i niemal opuszczona plaża.

Plakias

Długa plaża z częścią dla naturystów.

Damnoni, Preveli

Sytuacja na tej plaży ulega ciągłym zmianom.

Dalej na wschodzie znajduje się bardzo długa plaża ciągnąca się aż do Agios Pavlos (nie jest to ta sama plaża, co ta wymieniona wyżej). To mnóstwo miejsca dla naturystów.

Plaża Komos

Na północy Matali znajduje się prawdopodobnie jedna z najlepszych plaż naturystycznych na Krecie. Komos to miejsce, w którym żółwie morskie zakładają gniazda i trzeba zachować ostrożność, aby im nie przeszkadzać.

Lentas

Ta plaża oferuje wiele możliwości na nudystów.

Dalej, na wschodniej Krecie raczej nie ma wiele możliwości dla naturystów.

Północne wybrzeże Krety również nie ma zbyt wiele do zaoferowania oprócz maleńkich zatoczek rozsianych tu i ówdzie.

Istnieje tylko jeden wyjątek (ale na jak długo?) To plaża Giorgioupoli znajdująca się pomiędzy Chanią a Retimno. Ta piaszczysta plaża ma 9 km długości, a w jej wschodniej części mogą wypoczywać nudyści.

Oprócz wymienionych plaż istnieje oczywiście wiele małych zatoczek do odkrycia.

Zdjęcia naszych plaż dla naturystów i nudystów można znaleźć w naszej galerii.

Filmy naszej plaży dla naturystów i plaż znajdujących się w pobliżu można znaleźć w naszej galerii wideo.