Poprzednie zdjęcieNastępne zdjęcie
 

Naturystyczne Wycieczki łodzią

Na wyspę Gavdos

Raz w tygodniu organizujemy jednodniową wycieczkę do najbardziej wysuniętego na południe zakątka Europy. Odwiedź niektóre z najbardziej majestatycznych plaż, w tym drugą najpiękniejszą plażę na świecie (nominowaną przez magazyn Vogue w 2002 r. oraz przez kanał Discovery), przejdź się na spacer i zjedz obiad. Gavdos to unikatowy klejnot Południowej Europy, znajdujący się z dala od „cywilizacji”, charakteryzujący się dzikim pięknem, krystalicznie niebieskimi wodami, zapierającymi dech w piersiach wschodami i zachodami słońca jak ze snów, niezwykłą linią brzegową i dziewiczymi plażami, gdzie cedry sięgają morza. To przepiękna wyspa, którą naprawdę warto zwiedzić. Sosny, cedry i lokalna roślinność zdobią wyspę, podczas gdy zapach wrzosu i innych krzewów unosi się w powietrzu. To nie przypadek, że wyspa Gavdos dołączyła do programu Natura 2000.

Na zachodnie wybrzeża

Raz w tygodniu na wybrzeże Agios Pavlos, Agia Roumeli i Fournoti. To dzikie wybrzeże południowej Krety, z opuszczonymi plażami i wspaniałą naturą. Podczas naszej wycieczki wzdłuż wybrzeża podziwiamy wejście do słynnego wąwozu Samaria, plażę św. Pawła z wartym zwiedzenia kościołem położonym na plaży, nagie, skaliste góry sfakiańskie, wejście do wąwozu Aradena, 2 malownicze wioski Lykos i Phoenix, wioskę Loutro, w której jemy obiad oraz wreszcie plażę słodkowodną, na której kąpiemy się w lodowatej wodzie płynącej prosto z Gór Białych.

Na wschodnie wybrzeża

Raz w tygodniu wycieczka wzdłuż wybrzeża do Frangokastello i lasu palmowego Preveli. Płyniemy wzdłuż wybrzeża, mając w tle imponujące góry, do plaży Agia Marina, aby popływać. Udajemy się dalej, na malowniczą plażę palmową („Preveli”) na półgodzinne pływanie, skacząc z łodzi (aby udać się na brzeg, należy założyć strój kąpielowy...).

Po obiedzie, w drodze powrotnej do Chora Sfakion, udajemy się do turystycznej miejscowości Plakias na godzinne zakupy.