Poprzednie zdjęcieNastępne zdjęcie
 

Naturystyczna Plaża, Naturystyczny Basen i Hotel

My, naturyści, różnimy się od siebie i sądzę, że to samo można powiedzieć o tym, czego chcemy na naszych wakacjach! Jedni chcą odpocząć i opalać się na naturystycznej plaży z cudowną morską bryzą, zaś niektórzy z nas pragną czegoś więcej, np. delikatnie podgrzewanego, czystego basenu, zaś inni – chcą obu tych rzeczy! Cóż, Drodzy Naturyści, znalazłem miejsce dla wszystkich z nas!

Z wielu naturystycznych wakacji, które spędziłem na świecie, nigdzie nie znalazłem bardziej przyjemnego i zachwycającego kurortu niż hotel Vritomartis na pięknej Krecie. Region, w którym znajduje się hotel, w odległej, prywatnej, lecz dostępnej części południowego wybrzeża, w pobliżu miejscowości Hora Sfakion, jest jednym z najbardziej zachwycających i dziewiczych obszarów Krety. W kurorcie znajduje się nie tylko piękny basen, ale również naturystyczna plaża. 

Plaże naturystyczne są różne – pokryte pięknym, białym piaskiem, kamieniste, skalne lub stanowią połączenie wszystkich trzech typów. Kreta powstała na wulkanicznej skale i dlatego tutejsze plaże są głównie kamieniste. Plaża naturystyczna w hotelu Vritomartis jest piaszczysto-kamienista. 

Plaża naturystyczna w hotelu Vritomartis jest położona 10 minut spacerem od głównego budynku. Mniej aktywnych gości na plażę zabierze bezpłatny minibus. (Spacer na plażę i autobus z powrotem zawsze wydawały się mi najbardziej odpowiednie!)

Byłem na wielu naturystycznych plażach na świecie, i chociaż wiele z nich zapewnia prywatność dzięki odosobnieniu, związany z tym brak udogodnień i usług jest ich główną wadą. Naturystyczna plaża hotelu Vritomartis, pomimo tego, że jest odosobniona i prywatna, jak już wspomniałem wyżej, jest łatwo dostępna i posiada doskonałe udogodnienia.

Oprócz leżaków zapewnianych przez hotel Vritomartis na plaży znajduje się znakomity bar. W barze można dostać wybór prostych, świeżych sałatek oraz ciepłych posiłków, napoje bezalkoholowe, wino i piwo. Obsługa jest doskonała, a ceny – rozsądne. Na plaży znajduje się również prysznic oraz toalety, które są regularnie czyszczone w ciągu dnia. Ta naturystyczna plaża zdecydowanie przewyższa inne naturystyczne plaże.

Dla tych z Państwa, którzy preferują przyjemne spędzanie czasu „tak, jak ich Pan Bóg stworzył” na plaży, wdychanie tego cudownego ozonu i odpoczynek w chłodnej bryzie podczas wylegiwania się w gorących promieniach słońca – czasem bardzo gorących – mogę zdecydowanie polecić naturystyczną plażę w hotelu Vritomartis.

Więcej informacji oraz opis wrażeń z prawdziwie naturystycznych wakacji można znaleźć na naszej stronie internetowej.