Poprzednie zdjęcieNastępne zdjęcie
 

Często Zadawane Pytania (FAQ)

Odwiedzenie kurortu naturystycznego lub w którym strój jest opcjonalny jest przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Jednakże dla niektórych osób na początku może być to nieco zniechęcające. Będziesz mieć wiele pytań, które tutaj, w kurorcie Naturist Vritomartis, słyszeliśmy wiele razy.  Aby pomóc Ci odnaleźć się w naszym kurorcie podczas Twojego pobytu, poniżej podajemy odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań, opracowane na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia.

DLA MĘŻCZYZN

Pyt.: Czy samotni mężczyźni mogą przebywać w Waszym kurorcie?

Odp.: Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą naprawdę doświadczyć naturystycznych wakacji. Tak jak wszyscy goście, musisz zarezerwować u nas pokój.

Pyt.: Czy w Waszym kurorcie przyjmujecie gości „dziennych”?

Odp.: Raczej nie, chyba że dana osoba jest gościem naszego gościa. To jest hotel, a nie klub dzienny, w którym goście dzienni często mogą przebywać.

Pyt.: Jakie zasady obowiązują samotnych mężczyzn przebywających w kurorcie?

Odp.: Nie mamy żadnych specjalnych zasad dla samotnych mężczyzn. Oczekujemy, że każda osoba przebywająca w naszym kurorcie będzie szanować innych wczasowiczów, ich przestrzeń osobistą i prywatność. Przykładowo, będąc świeżo upieczonym naturystą możesz odczuwać pokusę gapienia się na innych gości. Tak jak w każdej sytuacji nieuwzględniającej naturyzmu gapienie się jest natręctwem i nie będzie tolerowane. Naturyści są naturalnie otwarci i przyjaźni, ale radzimy wykorzystać własny, dojrzały osąd w celu upewnienia się, że się nie narzucasz. „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” to dobra zasada, której należy przestrzegać!

Pyt.: Moja partnerka boi się pokazać nago publicznie.

Odp.: Jest to całkowicie normalne i naturalne. W świecie, w którym kobiece ciała są osądzane i porównywane z innymi w niemal każdym aspekcie codziennego życia, pomysł pojawienia się nago publicznie może dla wielu kobiet wydawać się przerażający. Istnieje naturalne przeświadczenie, że wszyscy będą się na nie gapić i porównywać, ale jest to dalekie od prawdy. Tak naprawdę naturystów nie interesuje patrzenie i porównywanie ciał. Pragną oni jedynie wylegiwać się w gorących promieniach słońca w przyjaznym, bezkrytycznym środowisku. Nie próbuj do niczego zmuszać swojej partnerki! W przeciwnym razie prawdopodobnie uzyskasz wręcz odwrotny efekt. Zachęcaj i wspieraj swoją partnerkę – pozwól jej obserwować, jak inne kobiety cieszą się swoją nagością.

Pyt.: Boję się, że z tyloma nagimi kobietami dookoła mogę mieć erekcję. Czy mnie wyrzucą?

Odp.: To bardzo naturalna i powszechna obawa wśród mężczyzn, ale to rzadko się zdarza. Środowisko w kurorcie Naturist Vritomartis charakteryzuje cicha relaksacja i ironicznie, z taką ilością publicznej nagości atmosfera staje się niemal aseksualna. W przypadku niespodziewanej erekcji najlepszym rozwiązaniem jest zakrycie się ręcznikiem, położenie się na brzuchu lub danie nura do wody (to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób!).

Pyt.: Jaka jest Państwa opinia? Czy warto spróbować?

Odp.: Absolutnie tak! Kurort Naturist Vritomartis istnieje od 20 lat i w tym czasie gościliśmy u siebie wielu świeżo upieczonych naturystów.t To niesamowite widzieć, jak z nieśmiałych, wahających się i PRZERAŻONYCH wczasowiczów stają się oni pewni siebie i zaczynają czuć się dobrze ze swoją publiczną nagością, ciesząc się wolnością i brakiem napięcia, które wiążą się z naturyzmem. Ku naszej radości te same osoby wracają potem do nas wiele, wiele razy. Chodź i dołącz do nich!

DLA KOBIET

Pyt.: To pomysł mojego partnera! Myśl o byciu nago przed dużą grupą nieznajomych osób absolutnie mnie przeraża! Czy muszę być nago?

Odp.: To całkowicie naturalny strach, który towarzyszy wielu kobietom podczas ich pierwszej wizyty. Nikt nie zmusi Cię do rozebrania się (!), jednakże kurort Naturist Vritomartis jest przeznaczony dla tych osób, które pragną pozostawać nago publicznie, aby cieszyć się słońcem. Nagość jest obowiązkowa wokół basenu oraz w basenie i na plaży naturystycznej, ale należy nosić strój w samym hotelu, w barach i restauracjach oraz w sklepie. Wiele kobiet zakrywa się sarongiem lub chustą podczas poruszania się po kurorcie, ale same decydują one o tym, czy to zrobić czy nie.

Pyt.: Nie podoba mi się to, ze inni będą widzieć moje defekty i porównywać moje ciało z innymi. Jak tego uniknąć?

Odp.: Nie musisz się o to martwić, ponieważ to się nie stanie! Gapienie się jest natręctwem, naturyści tego nie robią. Podobnie, nie porównują oni ciał lub części ciała innych osób ze swoimi. Każdy jest inny – naturyści szanują i celebrują te różnice.

Pyt.: Czy mogę nosić strój kąpielowy?

Odp.: Tylko w częściach kurortu, w których strój jest opcjonalny lub obowiązkowy (patrz wyżej). Cały etos kurortu Naturist Vritomartis polega na tym, ze jest to kurort naturystyczny i prawdę mówiąc, jeśli raz doświadczysz tego, jak to jest pływać bez kostiumu kąpielowego, już nigdy nie będziesz chciał(a) założyć go ponownie!

Pyt.: Bardzo osobiste pytanie – co, jeśli dostanę okres podczas pobytu w hotelu Vritomartis? Co mogę w takim przypadku zrobić?

Odp.: To jest coś, z czym kobiety-naturystki muszą sobie często radzić. Będziesz wiedzieć z wyprzedzeniem, kiedy mniej więcej masz dostać swój okres. Jeśli „trudne dni” wypadną podczas Twojego pobytu u nas, możesz dalej pozostać nago, skracając długość sznureczka na tamponie w taki sposób, aby był niezauważalny.

Pyt.: Martwię się o seksualny aspekt nagości i martwię się, że będę czuć się zawstydzony(-a) przez zachowanie innych osób.

Odp.: To częsta obawa osób niebędących naturystami, ale nie należy mylić nagości z seksualnością lub zachowaniem seksualnym. Nagość jest całkowicie naturalna. Nie ma nic lepszego niż pływanie lub opalanie się nago. W kurorcie Naturist Vritomartis obowiązuje surowy kodeks postępowania, jednakże naturyści zachowują się w bardzo otwarty lecz „kontrolowany” sposób i bardzo szanują innych wczasowiczów. Rzadko mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której musieliśmy zamienić „kilka słów” z naszym gościem.

Pyt.: Czy będę musiał(a) brać udział w wydarzeniach takich jak „Naturysta tygodnia” lub podobnych konkursach? Wstydził(a)bym się brać udział w takich imprezach.

Odp.: To nie jest tego typu kurort. W hotelu Vritomartis skupiamy się na odpoczynku. Co prawda posiadamy bogaty program rozrywkowy, ale nie uwzględnia on tego typu wydarzeń. Naturyzm to nie zawody.

Pyt.: Czy Państwa zdaniem naprawdę spodoba mi się naturyzm? Czy w ten sposób nie zniszczę swojej skóry?

Odp.: Mamy pewność, że to Ci się spodoba. Coraz więcej kobiet odkrywa zdrowotne zalety opalania się nago – nie tylko w sensie fizycznym, ale również psychicznym. To doświadczenie w cudowny sposób eliminuje stres. Jeśli po raz pierwszy zdecydujesz się na ten krok, odkryjesz, że nagość daje niezwykłą siłę.

Jeśli chodzi o uszkodzenie skóry, to rzadko dotyka to naturystów, gdyż doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, jak ważna jest pielęgnacja skóry. Skorzystanie z dobrej jakości kremu z odpowiednim filtrem chroniącym przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz przestrzeganie zalecanych wskazówek dotyczących opalania się sprawi, że Twoja skóra pozostanie bezpieczna i nieuszkodzona. Powrócisz z wakacji ze zdrową, złotą opalenizną i będziesz cieszyć się, że zdecydowałaś się na ten pierwszy krok do naturyzmu w kurorcie Naturist Vritomartist!

Pierwsze doświadczenie

Bycie nago w gorącym słońcu to cudowne doświadczenie, a w kurorcie Naturist Vritomartis całkowicie skupiamy się na zapewnianiu naszym gościom najlepszego doświadczenia naturystycznego!

Naszym celem jest stworzenie środowiska spokojnego odpoczynku poprzez zapewnianie usług o najwyższym standardzie – miejsca, w którym nasi goście czują się komfortowo, bezpiecznie i radośnie i w którym cały nasz personel jest szkolony w celu spełnienia Państwa potrzeb i oczekiwań.

Pojawienie się nago poublicznie po raz pierwszy może być przerażającym i odpychającym doświadczeniem. Jednakże zdaniem naszych gości, którzy zdecydowali się na ten pierwszy krok w naszym kurorcie, szybko zapomina się o nagości, natomiast nigdy nie zapomina się o wiążących się z tym przyjemnościach!

Przeciwnie do Twoich obaw nikt Cię nie będzie osądzać ani porównywać Twojego ciała z ciałami innych gości. Przekonasz się, że Twoi współwczasowicze są ciepłymi, przyjaznymi, grzecznymi i uprzejmymi ludźmi. Jeśli zapragniesz poznać inne osoby, możesz to zrobić, ale jeśli chcesz zachować swoją prywatność, nikt nie będzie Ci przeszkadzać.

Nagość jest całkowicie relaksującym i odstresowującym doświadczeniem. Ciężko jest się stresować, leżąc w ciepłych promieniach kreteńskiego słońca, bez żadnych trosk oprócz wyboru menu na obiad lub kolację!

W kurorcie Naturist Vritomartis stworzyliśmy oazę spokoju w świecie stresu, konfliktów i wyzwań.  Jeśli nigdy wcześniej nie doświadczyłe(a)ś naturystycznych wakacji, to nie ma lepszego miejsca, aby spróbować tego po raz pierwszy. Chodź i dołącz do nas, a nigdy tego nie pożałujesz!